Werken met je hart – vakantiewerk dat het verschil maakt, Anouk vertelt…

20 juni 2025

Anouk (19) werkt inmiddels bijna twee jaar op de somatische afdeling van locatie Oudtburgh in Bergen. Via een stage van haar opleiding Verpleegkunde bij het ROC Kop van Noord-Holland kwam ze bij Magentazorg terecht – en is eigenlijk nooit meer weggegaan. “Ik voelde me vanaf het eerste moment welkom bij Magentazorg.”

Na haar stage wist Anouk meteen: hier wil ik blijven. Ze bleef werken als vakantiekracht. “De warme ontvangst en het fijne contact met collega’s en bewoners maakten het voor mij heel duidelijk: dit is de plek waar ik wil zijn. Daarnaast kan ik zelf aangeven welke diensten ik werk, en dat vind ik echt heel fijn. Mijn collega’s begeleiden me ontzettend goed; geen vraag is te veel en alles wordt met liefde en geduld uitgelegd.” Dat werkt voor Anouk goed, zeker omdat ze naast haar werk bij Magentazorg ook een stage loopt in de GGZ.

De sfeer met haar collega’s omschrijft ze als liefdevol, ondersteunend, flexibel, open en teamgericht. Er is veel begrip en hulp onderling, maar ook ruimte voor gezelligheid buiten werktijd.

Een bijzondere band
Anouk voelt zich helemaal thuis in Bergen. “Er hangt een fijne sfeer op deze locatie. Met mijn collega’s én bewoners kan ik het goed vinden. Met deze doelgroep kan ik écht contact maken, leuke gesprekken voeren en zelfs een band opbouwen,” vertelt ze enthousiast. Eén van haar mooiste herinneringen is de band met een bewoonster die ze elke ochtend en middag zag. “Als zij ’s middags ging rusten, zat ik vaak even bij haar. We aten samen chocolaatjes, keken soms een filmpje of kletsten wat. Ze vertelde over vroeger, dat was altijd heel gezellig. We hadden echt een fijne band opgebouwd.”

Trots op zelfstandigheid
Anouk is trots op hoe ze groeit en ontwikkelt in haar werk en steeds meer zelfstandig kan doen. Eén moment dat haar bijblijft: “Ik merkte dat een bewoner veel tremoren had door Parkinson. Zelf schakelde ik het mobiele team in en voerde hun instructies uit. Dat was bijzonder, omdat ik degene was die het zag en meteen goed handelde.”

Het werken met je hart zit in Anouk’s karakter. “Ik vind het fijn om voor mensen te zorgen en met mensen om te gaan. In mijn werk wil ik het beste doen voor de bewoners, en daarbij volg ik mijn gevoel.” Ze zou iedereen aanraden om vakantiewerk bij Magentazorg te doen. “Het is ontzettend leerzaam, er wordt met je meegedacht en de banden die je opbouwt met collega’s en bewoners zijn heel waardevol.”

Meer weten of solliciteren?
Ben je geïnspireerd door het verhaal van Anouk? Heb jij minimaal het eerste jaar van je opleiding Verzorgende-IG, MBO-V of HBO-V afgerond? Ga dan bij ons aan de slag als helpende (plus) en doe ervaring op in de thuiszorg, een van de verpleeghuizen of het revalidatiecentrum. Bekijk de vacature of neem contact met ons op via werkenbij@magentazorg.nl.

 

Heb je een vraag?

We helpen je graag! We zijn bereikbaar op maandag t/m vrijdag van 9:00 tot 17:30 uur.